Vacature: Creatieve Zakelijk Leider Hedon Productiehuis

Hedon is op zoek naar een Creatieve Zakelijk leider voor Hedon Productiehuis (m/v) 32 -36 uur per week

OVER HEDON

Aan de rand van het centrum van Zwolle staat een markant modern gebouw waar je terecht kan voor de beste concerten en spectaculaire dancefeesten. Hedon beschikt o.a. over twee fantastische zalen, een ruime foyer, professionele oefenruimtes, een backstage café en alle faciliteiten die horen bij een poppodium dat flink aan de weg timmert. Hedon heeft met ruim 500 producties per jaar, georganiseerd door een van de afdelingen binnen Hedon (Programmering, Buro Ruis, Educatie, Hedon Productiehuis, BUZ) een grote diversiteit aan activiteiten in huis. Met ruim 100.000 bezoekers per jaar en bijna dagelijks activiteiten is er altijd wat te beleven in Hedon. Daarnaast programmeert Hedon ook buiten de deur en is Hedon partner in veel uiteenlopende culturele activiteiten in en om Zwolle, van Bevrijdingsfestival, Stadsfestival tot concerten in de Zwolse Theaters, of op de pleinen in de stad.

OVER HEDON PRODUCTIEHUIS

Hedon hecht veel waarde aan cultuureducatie, cultuurparticipatie en talentontwikkeling. In 2016 is mede voor deze doelstelling het Hedon Productiehuis gestart. Het Hedon Productiehuis ondersteunt makers van verschillende disciplines en draagt zo bij aan een versterking van het cultureel klimaat in de regio. Om de doorontwikkeling van het Hedon Productiehuis vorm te geven zoeken we een Creatieve Zakelijk leider. Het Hedon Productiehuis heeft samen met de Zwolse Theaters een programma ontwikkeld met als werktitel ‘Hybride Productiehuis’. Insteek is om in een breder netwerk makers van verschillende disciplines te ondersteunen. Dit kan met advies, marketing, ondersteuning en het bieden van faciliteiten zoals techniek, podiumruimte en repetitieruimte. Een groeiende creatieve community draagt sterk bij een goed makers klimaat. Crossovers tussen genres zorgen voor innovatie in het culturele veld. Het Hedon productiehuis werkt daar graag stevig aan mee.

WAT GA JE DOEN?

 • Leidinggeven - In deze functie geef je leiding aan het team van het Hedon Productiehuis en de collega’s die actief zijn met de verschillende activiteiten op educatie, participatie en talentontwikkeling. Denk hierbij aan activiteiten zoals de Kunstbende, Hedon Beurzen, Hedon Academies en diverse Urban kunsten, zoals Fakkelteit en Raw Essence.
 • Organiseren - Je bent verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken, de facilitering, voorbereiding, ondersteuning en uitvoering van projecten en talentontwikkelingstrajecten van de muzikale makers alsmede de programma’s die tot stand komen in samenwerking met partners/derden.
 • Vormgeven Crossovers - Ook ben je betrokken bij het vormgeven van activiteiten die genres en/ of domeinen overstijgen. Een crossovers tussen Cultuur en Sociaal Domein, en Cultuur en Economie bijvoorbeeld.
 • Strategie en Beleid – Je stippelt een koers uit voor het Hedon Productiehuis en schakelt daarbij ook met samenwerkingspartners in het netwerk zoals Zwolse Theaters, Creatieve Opleidingen, De Nieuwe Oost.
 • Doorontwikkelen – Je helpt mee de lopende activiteiten door te ontwikkelen naar een hoger plan en een hoger bereik. We bouwen momenteel aan een plek waar de Urban/ Hip hopkunsten en communities samen kunnen komen. Jij helpt mee om dit een mooie plek van ontmoeten en ontwikkeling te laten zijn.
 • Managementteam - Je neemt frequent deel aan het managementteam van Hedon en draagt bij aan logische verbindingen met de overige activiteiten van Hedon.
 • Scouten en Selectie - Je vervult samen met de producenten en ‘artists in residence’ een belangrijke rol in het scouting- en selectieproces van muzikaal talent.
 • Marketing en zakelijke proposities – Je hebt een belangrijk rol om het creatieve proces en zakelijkheid in balans te brengen. Je onderzoekt mogelijkheden om ook op de lange termijn makers te kunnen ondersteunen.
 • Het fondsenwerving en aanspreekpunt - Je bent het gezicht van het Hedon Productiehuis naar buiten (o.a. naar partners, overheden, fondsen, regio en popsector). Daarnaast zijn we op zoek naar iemand die een waardevolle bijdrage kan leveren aan de ontwikkeling van een toekomstvisie en de vertaling daarvan naar concrete (verander)plannen, waaronder fondsenwerving.

Het betreft een hele veelzijdige functie waar weinig vooraf vastligt.

WIE BEN JIJ?

 • Jij bent de oase van rust op wie we kunnen vertrouwen in de soms creatieve chaos om ons heen;
 • Je hebt (minimaal) HBO werk- en denkniveau, en circa 10 jaar ervaring in een relevante functie binnen de culturele sector;
 • Je hebt kennis van en een uitgebreid netwerk in de Nederlandse pop- en cultuursector;
 • Je hebt leidinggevende kwaliteiten en weet mensen op een natuurlijke manier te enthousiasmeren en te verbinden;
 • Je bent creatief en kunt creatieve ideeën van makers samen omzetten in podiumwaardige producties;
 • Je scheidt makkelijk hoofd en bijzaken;
 • Je hebt basiskennis van bedrijfsvoering;
 • Je beschikt over uitstekende communicatieve en sociale vaardigheden;
 • Je bent een representatieve koploper die graag (eind)verantwoordelijkheden draagt;
 • Je bent bekend met (recente ontwikkelingen in) het regionale en landelijke cultuurbeleid en de culturele infrastructuur;
 • Je hebt bewezen ervaring met fondsenwerving;
 • Je bent bij voorkeur woonachtig in Oost-Nederland.

WIE ZIJN WIJ?

Wij zijn Hedon, meer dan een poppodium en onderdeel van Travers. Een organisatie waar niet alleen makers mogen groeien. Ook jouw groei en ontwikkeling is belangrijk. Een organisatie die je kan herkennen aan deze drie kernwaarden:

 • Bron van groei: we zijn ontwikkelingsgericht voor onze gasten, partners en medewerkers.
 • Verbindend: we staan midden in de samenleving en kijken over onze eigen grenzen. We verbinden mensen en organisaties.
 • Onderscheidend: we zijn onafhankelijk, herkenbaar, hier en daar eigen(zinnig) en soms anders in hoe we onze dingen doen.

Onze collega’s herken je aan de volgende kerncompetenties:

 • Initiatief: je signaleert kansen en handelt ernaar
 • Resultaatgericht: je bent resultaat- en doelgericht en grijpt in bij tegenvallende resultaten
 • Samenwerking: je draagt actief bij aan een gezamenlijk resultaat of probleemoplossing
 • Sensitief: je bent je bewust van anderen, je omgeving en van jouw eigen invloed hierop

WAT HEBBEN WIJ TE BIEDEN

 • Een mooie baan in een toffe omgeving;
 • Een contract voor de duur van een jaar. We hebben de intentie, met wederzijds goedvinden, dit te verlengen;
 • Hedon valt onder de Cao Sociaal Werk;
 • De functie is voor 32 – 36 uur;
 • De functie is ingeschaald in schaal 10;
 • Start van de functie is zo spoedig mogelijk.


ENTHOUSIAST?

Ben jij na het lezen enthousiast geworden? En zou je met jouw skills ons team willen komen versterken? Upload dan jouw (originele, authentieke) motivatie en CV voor 15 maart 2020.

In maart gaan we alle reacties bekijken, dus zorg dat jouw motivatie voor die tijd bij ons binnen is! De eerste ronde gesprekken zullen plaatsvinden op vrijdag 20 maart 2020.

Vragen?

Heb je nog vragen? Stel deze dan per mail via directie@hedon-zwolle.nl. Afhankelijk van je vraag wordt je teruggemaild of teruggebeld.

Voor deze vacature wordt zowel intern als extern gelijktijdig geworven. Bij gelijke geschiktheid heeft de interne kandidaat voorrang op de externe kandidaat.

VACATURE EISEN

 • Hbo werk- en denkniveau

Kom je bij ons werken?
Laat van je horen!

Solliciteer online via deze link!